ZNALEZIONE W SIECI „DOBRE RYBY”

W czasie swojej publicznej działalności Pan Jezus w jednej z przypowieści ukazujących naturę Królestwa Bożego zawarł ilustrację nawiązującą do pracy rybaków: „Królestwo niebieskie podobne jest również do sieci zarzuconej w morze, która zagarnia różnego rodzaju ryby. Kiedy jest pełna, wyciąga się ją na brzeg. Dobre ryby wybiera się do naczyń, a złe wyrzuca”.

W rybackiej sieci można znaleźć różne rodzaje ryb. Nie wszystkie są użyteczne. Mogą się trafić potencjalnie niebezpieczne dla człowieka. Podobnie też jest i z globalną siecią komputerową – Internetem. Mnożna w nim spotkać treści, które nie zasługują na uwagę, ale przecież pozostaje on też źródłem użytecznych i wartościowych informacji. Takie właśnie treści – budujące i zachęcające do życia w bliskości z Bogiem – będą zamieszczane w tym miejscu. W zakładce „Znalezione w sieci” pojawią się więc ciekawe rozmowy, muzyka, nauczanie, reportaże i wiele innych materiałów dostępnych w internetowym świecie. Miłego czytania i oglądania!

PROJEKT BIBLIA

Na kanale YouTube (BibleProject – Polskie) można znaleźć bardzo wartościowe filmiki prezentujące treść poszczególnych ksiąg biblijnych. Poniżej filmik z którego możemy dowiedzieć się o przesłaniu Listu do Efezjan. Warto!

Raise A Hallelujah

MISJA PAKISTAN

Każda misja dla Boga niesie za sobą wyzwania i przeciwności. Jeszcze trudniej jest wtedy, gdy polem misyjnym staje się kraj, który znajduje się na trzeciej pozycji w czterostopniowej skali zagrożeń. Agata i Maciej prowadzeni przez Ducha Bożego pojechali do Pakistanu, aby pomóc rozszerzać Królestwo Boże.

TobyMac – Speak Life

ZAZDROSNY – FISHECLECTIC

  • Joanna Kupczyńska – wokal, piano;
  • Łukasz Kupczyński – gitara akustyczna, gitara basowa, mandolina, mandola, programowanie.

EWANGELIA MARKA

Wideo z serii „Czytaj Słowo” (w ramach „Projektu Biblia”), które objaśnia literacką strukturę oraz główne myśli Ewangelii Marka. Marek pokazuje, że to Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem dla Izraela, który rozpocznie panowanie Bożego Królestwa przez swoje cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie.

LIST DO GALATÓW

Wideo z serii „Czytaj Słowo”, które objaśnia literacką strukturę oraz główne myśli Listu do Galatów.

ROZMOWA Z DAMIANEM STAYNEM

Ciekawa rozmowa z katolickim liderem i założycielem wspólnoty kontemplacyjno-charyzmatycznej „Cor Lumen Christi”(Serce i Światło Chrystusa). Cor Lumen Christi została założona w 1990 r., obecnie jej siedzibą jest Chertsey w Anglii niedaleko Londynu.

Wspólnota posługuje na całym świecie głosząc słowo, które jest potwierdzane znakami i cudami. Damian Stayne bywa w Polsce od kilkunastu lat, odwiedzając i nauczając wspólnoty katolickie.

Corey Erman

W programie „Na poddaszu” wystąpił Corey Erman – pastor tureckiego kościoła River Istanbul Church. Dzięki nadprzyrodzonemu spotkaniu z Bogiem nie tylko porzucił islam, ale całkowicie poświęcił się służbie Ewangelii.

TobyMac – City On Our Knees

Pieśń inspirowana przesłaniem i misją Billy’ego Grahama