WYDARZENIA

Życie chrześcijańskie to także wiele cennych inicjatyw, spotkań, koncertów, konferencji i innych wydarzeń. Warto skorzystać z dobrej oferty, aby być bliżej Boga!

BLISKIE SPOTKANIE Z…

Po dłuższej przerwie planuję wrócić do wartościowych, z mojego punktu widzenia, spotkań pod nazwą „Bliskie spotkania z…”. Idea tych spotkań zrodziła się 9 lat temu, z pragnienia poznawania działalności misyjnej Polaków w różnych zakątkach świata.

Ostatnie spotkanie z cyklu odbyło się w październiku 2018 roku, a jego gościem była Gosia Burzyńska, która opowiadała o miejscowości Joltai w Gagauzji i podejmowanych tam działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Rok 2019 był rokiem bez „Bliskich spotkań z…” w Gostyninie. Na koniec marca zaplanowałem spotkanie z Radkiem Siewniakiem, który ma bogate doświadczenie życia i służby w muzułmańskich krajach. Przez kilkanaście miesięcy pracował, jako fizjoterapeuta, w Iraku i tak wspomina tamten czas: „Pracowałem w obozach dla uchodźców nieopodal miasta Duhok. Na początku musiałem przekonać Irakijczyków, że fizjoterapia ma sens. Panowało tam przekonanie, że tylko lekarstwa mogą leczyć. Kolejnym wyzwaniem, ze względu na ograniczenia kulturowe, było usprawnianie pacjentów. Zajmowałem się także szkoleniem lokalnych fizjoterapeutów”. Radek jest założycielem i prezesem stowarzyszenia „Do źródła”. Pozostaje też miłośnikiem gór, fotografii, dobrej książki i piłki nożnej. Jednak główną jego pasją jest dzielenie się nadzieją jaką sam zyskał za sprawą Ewangelii – dobrej nowiny o ratunku w Chrystusie.

Z uwagi na teraźniejsze wydarzenia planowane spotkanie z Radkiem Siewniakiem w Gostyninie może się nie odbyć. Czas pokaże jak potoczy się sytuacja w naszym kraju, gdzie władze wprowadziły stan zagrożenia epidemicznego związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Gdyby jednak sytuacja została opanowana, to spotkanie planowane jest w Sali galeryjnej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie na dzień 30 marca (poniedziałek). Załączony plakat zawiera informacje dotyczące tego wydarzenia.

Piotr Syska

OBÓZ LETNI W MOROSKU

Kościół Wieczernik z Kielc organizuje, w terminie 11-17 sierpnia 2019 roku, letni obóz, w którego programie przewidziano:
– wykłady
– posługę proroczą i modlitewną
– posługę i nauczanie dla małżeństw
– porady duszpasterskie, poradnictwo indywidualne
– warsztaty dramy
– sesje tematyczne/ panelowe i dyskusyjne

Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/551090358635683/

OBÓZ APOSTOLSKI W WIŚLE

W dniach 19-24 sierpnia w Wiśle odbędzie się „Obóz apostolski”. Głównymi usługującymi będą:

  • Andrzej Nędzusiak,
  • Jerzy Rycharski,
  • Wiesław Ziemba
  • Mark Medley (Masterbuilders)
  • Neil Silverberg (Masterbuilders)

Więcej informacji pod linkiem: http://kbwch.pl/index.php/2019/03/10/oboz-apostolski-2019/

KONFERENCJA ZOOM+ 2019

http://zoom.org.pl/

Przyjmij Boże zaproszenie, by przekroczyć granice własnych marzeń i razem z Nim wyruszyć poza bariery podziałów społecznych, kultur, pokoleń i ludzkich ideologii. Potrzebne jest tylko jedno życie – Twoje życie – przemienione Bożą miłością i łaską, by pisać nowe rozdziały niesamowitej historii chrześcijaństwa.

Konferencja ZOOM+ to dynamiczne wykłady, warsztaty i indywidualne rozmowy. To czas przemiany, inspiracji i wyjątkowa możliwość, by rozwijać swoje powołanie. Czas dla Ciebie i dla Boga, w centrum Warszawy, wśród chrześcijan różnych denominacji z całej Europy.

ZOOM+ to konferencja dla wszystkich chrześcijan, którzy pragną odkrywać Boże powołanie, przygotowywać się do efektywnej służby i poszerzać duchowe horyzonty, poznając dynamikę rozwoju i wyzwania współczesnego Kościoła w Polsce i na świecie.

WARSZTATY PROROKOWANIA

Wspólnota ekumeniczna Wrocław 24/7 zaprasza na warsztaty prorokowania „Życie czciciela”. Więcej pod linkiem: http://www.wroclaw24.org/ihop/f24.nsf/0/B7548E10569373DEC125836C006338B4?open&count=-1

Do rozwoju „ducha proroctwa” w Kościele potrzebne jest środowisko, czyli przestrzeń, klimat sprzyjający powstawaniu szkół proroków w Kościele i poszczególnych wspólnotach kościelnych. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi wsłuchiwać się w głos Boga i jednocześnie są dobrymi obserwatorami wielu scen rozgrywających się na arenie współczesnego świata. Muszą być wolni od „niezdrowej” rywalizacji o cechach światowych, od pragnienia zrobienia kariery w Kościele. Potrzebne jest więc środowisko, które daje poczucie bezpieczeństwa i stwarza dla proroków atmosferę otwartości oraz przyjaźni. (ks. Robert Muszyński, Duchowość w Polsce nr 16, 2014)