W GOSTYNINIE

W Gostyninie, podobnie jak w wielu innych miejscach Polski i świata, spotkają się ludzie, których pragnieniem jest być blisko Boga.

Naszym celem, jako chrześcijan, jest wzrastanie w następujących dziedzinach:

  1. Osobista relacja z Bogiem.
  2. Budowanie relacji opartych na zaufaniu i przyjaźni.
  3. Biblijna teologia.
  4. Duchowość. Pragniemy pielęgnować i praktykować obecność Ducha Świętego – przeżywać chrzest w Duchu Świętym i poruszać się w darach duchowych.
  5. Modlitwa.
  6. Społeczne zaangażowanie w różnych dziedzinach życia takich jak: polityka, biznes, edukacja, wolontariat, sztuka, sport i inne.
  7. Ewangelizacja i misja.

O tym co robimy można przeczytać poniżej.

AKTUALNOŚCI – SPOTKANIA I WYDARZENIA

KONCERT ZESPOŁU URATOWANI

14 kwietnia, w Niedzielę Palmową, dla gostynińskiej publiczności zagra płocki zespół URATOWANI. Myślą przewodnią koncertu są słowa, którymi anioł zwrócił się do kobiet przybyłych do grobu, gdzie złożono ciało Pana Jezusa: „Nie ma Go tu. Zmartwychwstał!”. Koncert będzie okazją do refleksji nad wydarzeniami, które pozostają niezmiennie w centrum chrześcijańskiej wiary i pobożności, a są nimi śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Zespół Uratowani wystąpi w składzie:

Iwona Dąbkowska – wokal, lider zespołu
Ewelina Dzięgielewska – wokal
Weronika Witkowska- wokal
Grzegorz Urbanek – instr. klawiszowe
Radek Dzięgielewski – gitara akustyczna, skrzypce
Bartek Wasiak – perkusja
Grzegorz Leliński (gościnnie) – gitara basowa

Zapraszamy do SALI KOLUMNOWEJ (ul. Zamkowa 31) o godz. 18:00. Wstęp wolny!

CHINKI O CHINACH

Za sprawą relacji z Kościołem Zielonoświątkowym w Kutnie mamy okazję gościć w Gostyninie osoby w odległych Chin, a precyzyjnie z Hongkongu. Od kilkunastu lat w Polsce mieszka Donna Delik, która wraz z mężem – Arkadiuszem – jest zaangażowana misyjnie, ewangelizacyjnie i duszpastersko w Kutnie. Jej kontakty z Kościołami w Chinach owocują odwiedzinami gości z Dalekiego Wschodu. W niedzielę, 10 lutego, będziemy gościć w Gostyninie sześć kobiet, które opowiedzą o chińskiej kulturze w związku z Chińskim Nowym Rokiem, który rozpoczyna się 4 lutego.

Chiński Nowy Rok, zwany też Świętem Wiosny świętuje prawie co trzeci człowiek na planecie. Obchodzi się go w Chinach, Korei, Japonii, Wietnamie, na Tajwanie i w chińskich dzielnicach największych światowych aglomeracji takich jak San Francisco czy Sydney.

W tym roku przypada on na początek lutego (4-10.02). Chińczycy wykorzystują ten czas na spotkania rodzinne i wyjazdy do krewnych. Często przemierzają wiele tysięcy kilometrów, dlatego ten okres nazywany jest coroczną największą masową migracją ludności na świecie.

Za sprawą siedmiu Chinek z Hongkongu, które przyjadą do Gostynina, będziemy mogli zapoznać się z chińskimi tradycjami noworocznymi, wysłuchać pieśni, degustować różne rodzaje herbat czy też popróbować sztuki kaligrafowania.

Zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań „Między kulturami”, w ostatni dzień Chińskiego Nowego Roku (Roku Świni), do MCH Stara Betoniarnia w niedzielę (10.02) o godz. 17:00. Miejscem spotkania będzie hol główny – na parterze budynku. Wstęp wolny.