BLISKIE SPOTKANIE Z…

Po dłuższej przerwie planuję wrócić do wartościowych, z mojego punktu widzenia, spotkań pod nazwą „Bliskie spotkania z…”. Idea tych spotkań zrodziła się 9 lat temu, z pragnienia poznawania działalności misyjnej Polaków w różnych zakątkach świata.

Ostatnie spotkanie z cyklu odbyło się w październiku 2018 roku, a jego gościem była Gosia Burzyńska, która opowiadała o miejscowości Joltai w Gagauzji i podejmowanych tam działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Rok 2019 był rokiem bez „Bliskich spotkań z…” w Gostyninie. Na koniec marca zaplanowałem spotkanie z Radkiem Siewniakiem, który ma bogate doświadczenie życia i służby w muzułmańskich krajach. Przez kilkanaście miesięcy pracował, jako fizjoterapeuta, w Iraku i tak wspomina tamten czas: „Pracowałem w obozach dla uchodźców nieopodal miasta Duhok. Na początku musiałem przekonać Irakijczyków, że fizjoterapia ma sens. Panowało tam przekonanie, że tylko lekarstwa mogą leczyć. Kolejnym wyzwaniem, ze względu na ograniczenia kulturowe, było usprawnianie pacjentów. Zajmowałem się także szkoleniem lokalnych fizjoterapeutów”. Radek jest założycielem i prezesem stowarzyszenia „Do źródła”. Pozostaje też miłośnikiem gór, fotografii, dobrej książki i piłki nożnej. Jednak główną jego pasją jest dzielenie się nadzieją jaką sam zyskał za sprawą Ewangelii – dobrej nowiny o ratunku w Chrystusie.

Z uwagi na teraźniejsze wydarzenia planowane spotkanie z Radkiem Siewniakiem w Gostyninie może się nie odbyć. Czas pokaże jak potoczy się sytuacja w naszym kraju, gdzie władze wprowadziły stan zagrożenia epidemicznego związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Gdyby jednak sytuacja została opanowana, to spotkanie planowane jest w Sali galeryjnej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie na dzień 30 marca (poniedziałek). Załączony plakat zawiera informacje dotyczące tego wydarzenia.

Piotr Syska